Maria D. Headley – Bu Yıl Herkese Evet

Umarım bu seferki görevi başarıyla tamamlarız.” “Buna hiç şüphem yok,” dedi Graham. “Başarısız olsak bile, bu aktörlük işi tutmazsa diye sana yedek bir iş bulduk hiç değilse,” diye dalga geçti Ellie. “Gemine atlayıp yedi denizi dolaşırsın.” “Hiç fena bir fikir değil,” dedi Graham. “En azından Los Angeles’tan iyidir.”

Ellie teknenin iki tarafından uzanan banklara oturdu. Bu bankların iç kısmına halatları, ağları ve şamandıraları koyuyorlardı. “Bilmiyorum,” dedi. “Eminim sirkler de dolaştıkları şehirleri sıkıcı bulmuyordun” “Beni bir sirkle mi karşılaştırıyorsun yani?” Ellie sırıttı. “Yani, bir palyaço olduğunu söylüyorum en azından.”

“Çok sağ ol,” dedi Graham gülerek. Kayalıklarla çevrili kıyı şeridi boyunca uzanan devasa evlere baktı. Bir yelkenlinin yanından geçtiler, teknedeki çift onlara el salladı. Graham da onlara el salladı. “Bu, işleri daha da zorlaştıracak, değil mi?” diye sordu Ellie. Graham dönüp ona baktı. “Tekneyi kaçırman yani.” “Olabilir,” dedi Graham omuz silkerek. “Ama uyuşturucu kaçakçılığı yapmıyoruz ya.”

Ellie yan gözle ona baktı. “Çikolata uyuşturucudan sayılır mı?” “Hayır, çikolatanın sorun olmayacağına eminim.” “İyi o zaman,” dedi Ellie sırt çantasından bir torba şeker çıkarıp Graham’a fırlatarak. Graham torbayı tek eliyle tutup ağzını açarken kolunu dümene yasladı. Çikolata sıcaktan yumuşamıştı, dilinin üzerinde eriyordu. Göğsüne bir sıcaklık yayıldı. Keşke bütün gün orada, denizin ortasında kalabilse-lerdi, ama bu yola bir amaç için çıktıklarını biliyordu ve Gerçek bir erkekle tanışmak istiyordum. Şey, belki bir kovboyla değil. Belirleyici olmam gerekirse, bir bankacı da istemiyordum. Bir kamyon şoförü de. Bir avukat, bir inşaat işçisi, bir itfaiyeci, bir taksi şoförü, bir Pandomimci, bir muhafazakar da olmayabilirdi. Ya da sarı kirpikli, dar kotlu veya tanıdığım herhangi bir kimse..

Yayınevi: Koridor
Sayfa Sayısı: 352
Baskı Yılı: 2007

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*