Neil Gaiman – Yolun Sonunda ki Okyanus

‘Kalbinde asla sahip olamayacağın, hayal bile neil gaiman yolun sonunda ki okyanus pdf indir edemeyeceğin dünyalara açılan bir kapı varken, başka dünyaların çağrısına kulaklarını tıkayabileceğini mi sanıyorsun?’
Nail Gaiman, hayatıma ‘Bir Kıyamet Komedisi’yle girmiş, ‘Coralin’le taht kurmuş ve ‘Yokyer’, ‘Amerikan Tanrıları’, ‘Anansi Çocukları’yla da her seferinde, bildiklerime duyduğum inancı, farklı bir şekilde sorgulatmayı başarmış olan İngiliz edebiyatının rock yıldızıdır.
Mr. Gaiman, bu defa, alışılmış tarzının dışına çıkıp gerçekliğin sınırlarını ‘Big Bang,ten bile evvel varolan zaman terzileri’yle zorlamış.
11 yaşındaki Lettie, annesi ve ninesi ihtiyar Bayan neil gaiman yolun sonunda ki okyanus pdf indir  Hempstock, Cromwell Günü,nde gelen ve gücü, başkalarına kendilerini yalnız hissettirmek olan ‘şey’i bile göndermeyi başarmış 3 güçlü çiftlik kadınıdır.
Olaylar, 7 yaşına son derece başarısız bir doğum günüyle girmiş olan kahramanımızın, bu 3 kadınla, bir intihar, bir bardak süt ve kahvaltı aracılığıyla tanışıp gördüklerine hayran kalmasıyla başlar. Tanıştıktan 2 gün sonra, yağmurlu o gece yarısında, ‘Para, insanları mutlu eder, izin versen seni de eder.’ diyen Ursula Monkton,un tehdidinden kaçıp Hempstock Çiftliğine sığınmasıyla da devam eder.
Kitap, babasıyla geçirdiği korkunç akşamın, gerçekliğin kumaşından ustaca kesilip çıkarılmasından sonra, kahramanımızın, ‘Okyanus’un sonsuz bilgelik vaad eden sularına dalmasına kadar uzanan toplam 3 günlük bir macerayı konu eder.

Araştırıp, incelemeyi çok seven başak burcu kitap okumayı da sever. Onlar için araştırmanın en kolay ve eğlenceli yolu kitaplardır.

Yorum Yapın.