Sarah Jio – Agapi – Ölümsüz Aşk

agapi ölümsüz aşk pdf indir

Öldüğü gece pazarın üstündeki evlerine gitmişti ve ilk defa kendi evinde yabancı gibiydi. Adele olmadan ev kasvetli bir yerdi. Bir zamanlar aşk ve kahkahanın olduğu bu evde şimdi sadece üzüntü, acı vardı. Adele’in severek diktiği yorganlarla, büyük yataklarında yatmaya dayanamadı. O gece ve bundan sonraki sekiz sene her gece bu kanepede yattı.

Bazen, hatta şimdi bile, özellikle de sıcak haziran günlerinde, köşeden dönmesini, uzakta gülümseyerek belirmesini bekliyordu sanki. Ona sandviç verirdi, onu öperdi ve akşam yemeği için kaçta evde olacağını sorardı. Her gün saat tam beşte evde olacağını bilmesine rağmen. Kocasına bu soruyu sormaktan bıkmazdı. Kocası da cevaplamaktan. “Akşam kaçta evde olacaksın, canım?” “Beşte sevgilim.

Ay ile medcezir gibi, aralarında doğal olarak sürüp giden bir ahenk, ritim vardı. Çekiyorlar, veriyorlar, birbirlerini dengeliyorlardı. Adele ölünce Mel ayını kaybetmişti. Ritmini kaybetmişti. Her şey çığırından çıkmıştı. Uyku, yemekler, günün saatleri. Artık ne zaman gelip gideceğini bilmeyen bir medce- zirdi sanki. Elliott Körfezi’ndeki bir tahta parçası gibi akıntıya kapılmış halde sürükleniyor, yolunu buluyordu. Ta ki bir gün güneşli bir haziran gününde kendini kıyıda bulana kadar. Uzun

zaman sonra, belki de yıllar sonra ilk kez sıcak kumların üstünde kurumaya başlamıştı.

Mel gazete büfesinde durdu ve yüzüne vuran güneşi hissetti. Yetmiş üç yaşındaydı. Bu şekilde her gün çalışmak için fazla yaşlıydı ama başka ne yapabilirdi? Golfe mi başlasaydı? Dairesinde oturup maçları mı izleseydi? Emeklilik fikri tüylerini diken diken ediyordu. Ayrıca o, hayatın içinde olmak istiyordu. Pazar, güzel bir nehir gibiydi. Ellerinde çiçekler, kuşkonmaz poşetleri, kırmı-zıturplar, plastik kaplardaki bal petekleriyle gelip geçen insanlarla doluydu. Deniz kenarında oturup el sallamayı, geçenleri izlemeyi, hayatı takip etmeyi seviyordu. Genellikle onu etkileyen şeyler geçiyordu. Bir anneyle çocuğu. Bir delikanlıyla, titreyen ellerle korsajı elbiseye geçirmeye çalışan sevgilisi. Veya… bir kadın.

Vivian ı ilk kez Noel’de pazarda görmüştü. Kürklü kabanı, huysuz tavırları ve İngiliz aksanıyla ondan iki gömlek üstündü.

Kendi kendine bunun çocuksu bir şey olduğunu söylüyordu. Tıpkı Adele Seattle’a taşınıp West Seattle Lisesi’ne kaydolmadan önce, okuldaki en popüler kız olan Betty Lou Mansfıeldden hoşlanması gibi. Bir cuma günü okuldan sonra onu yemekte kendisiyle Coca Cola içmeye davet etmişti. Ama kız onu öyle bir zalimlikle reddetmişti ki bir daha kendi yerini unutmayacağına dair yemin etmişti.

Sayfa Sayısı: 280
Baskı Yılı: 2015
Dili: Türkçe
Yayınevi: Pena Yayınları

PDF olarak indir.

Yandex Disk ile indir

 

bÖÖÖÖÖ!

4 Yorumlar

  1. Nisa 10 Mart 2015
  2. Nisa 10 Mart 2015
  3. fatma 11 Mart 2015
  4. fatma 11 Mart 2015

Yorum Yapın.